fbpx
 

Tinklaraštis

KAIP IŠLAIKYTI KAVOS KOKYBĘ?

Mieli kavos entuziastai,

džiaugiamės pagaliau galėdami pirstatyti mūsų tinklaraštį, kurį skaitydami (gal net ir prie kavos puodelio 😉) sužinosite daug įvairiausių įdomybių ir patarimų apie kavą, jos savybes ir po kelių kartų patys tapsite kavos ekspertai.

Na, o šios dienos tema – kavos laikymas ir jos kokybės išsaugojimas. Jei ant Jūsų stalo puikuojasi Lapino Skrudykla kava – ji praėjo ilgą kelionę, kad pasiektų tavo puodelį, tačiau kelionė dar nesibaigė! Žinoma, skrudinimo metu mes užtikriname, kad tik aukščiausios kavos pupelės pasiektų Jūsų namus, tačiau atidarius pakelį kavos kokybe turite pasirūpinti ir Jūs!

KAIP LAIKYTI KAVĄ

Didžiausi kavos priešai yra drėgmė, deguonis, šiluma ir šviesa. Visi šie faktoriai gali sugadinti kavos skonį ar ją paversti net visiškai nebetinkamą naudojimui. Mūsų kavos pakeliai yra specialiai kurti, kad nei vienas iš šių faktorių nepaveiktų kavos kokybės, tačiau jau pradarius pakelį sukurkite kavai tinkamą atmosferą, kad ši nepakeistų savo savybių. Taigi laikykite ją nepermatomoje, sandarioje talpykloje kambario temperatūroje (kad į jūsų talpą nepatektų jokio oro). Tinkamą talpą galite surasti internete ar net maisto parduotuvėje, tačiau esame tikri, kad sandarų, nepermatomą stiklainį ar indą rasite šiek tiek pasikuitę ir savo spintelėse.

KAIP PARUOŠTI KAVĄ

Kavos laikymas tikrai nėra vienintelis faktorius kelionėje iki tobulo kavos puodelio. Žinoma, tinkamas kavos paruošimas irgi yra labai svarbus. Kaip taisyklingai pasigaminti kavą tokiais būdais kaip „french press“, „chemex“ ar „aeropress“ rasite mūsų tinklalapyje, skiltyje Mūsų Kava -> Kaip Ruošti Kavą.

Tačiau Jums turime dar vieną paskutinį patarimą. Vandens temperatūra kurią parenkate ruošiant kavos puodelį turi būti ne mažiau kaip 90 ir ne daugiau kaip 9laipsnių karščio. Mažesnė nei 90 laipsnių temperatūra nepritrauks pilno kavos pupelių skonio, o didesnė nei 94 laipsnių temperatūra perdegins kavos pupeles ir nepatirsite jų tikro aromato.

Na, o po visų šitų patarimų jau galite ramiai mėgautis tobulu puodeliu kavos su Lapino Skrudykla kava.

SKANAUS!